ГРАЄМО З ПІСКОМ РАЗОМ

Пісок – прекрасний природний матеріал для сенсорного розвитку та розвитку дрібної моторики, засіб для психокореції.

Зустріч дитини з піском відбувається досить рано та у природніх умовах: на березі річки чи моря, на ігровому майданчику. І вже тоді дитина звертає увагу на те, що з вологого піску можна зробити «колобок» або «куличик», а з сухого – насипати гірку.

Пісок підштовхує дитину до спонтанної зображувальної діяльності: поводити гілочкою та намалювати лінії, залишити відбитки рук та ніг, створити гіркі різного розміру, рити ямки різної форми та глибини.

За ствердженням психологів, ігри з піском мають психотерапевтичний ефект. Під час маніпулювання з піском у дитини заспокоюється нервова система, знімається емоційна та фізична напруга, концентрується увага – відбувається гармонізація відчуттів та стабілізація психо-емоційного стану.

Ігри з піском – одна з форм природньої діяльності дитини. Тому педагогам та батькам доцільно використовувати його для розвиваючої та пізнавальної діяльності.

Ігри з піском є засобом всебічного розвитку дитини, вони позитивно впливають на її емоційне благополуччя,  дає змогу відчути себе впевненою і вмілою. Під час ігор з піском створено оптимальні умови для формування уявлень про навколишній світ, розвитку творчого потенціалу дитини, активізації її просторової уяви, образно-логічного мислення, розвитку дрібної моторики, усвідомлення морально-етичних норм підчас колективних ігор і спілкуванні з дорослим.

Для ігор з піском не обов’язково чекати літа та вирушати на берег моря чи річки. Пісочницю дуже просто можна зробити вдома. Для цього треба знайти підходящу ємкість та насипати пісок – і ось домашня пісочниця готова. Пісок можна придбати у квіткових або зоомагазинах. Обов’язкова умова – продезінфікувати його: залити кип’ятком або прогріти у духовій шафі.

 

Пропонуємо декілька ігор з піском, в які можна пограти з дитиною.

Здрастуй пісочок!

Дитині пропонується торкатися до піску по черзі пальцями однієї руки, потім другої, потім усіма пальцями одночасно, роздивитись відбитки, що утворюються.

Запропонувати легко стискати кулачки, а потім повільно висипати його в ємкість; сильно стискати кулачки з піском, потім повільно висипати.

Торкатись піску долонею, а потім тильною стороною долоні.

Перетирати пісок між пальцями або долонями.

Пісочний дощик

Повільно (швидко) сипати пісок зі свого кулачка зі своєї долоньки на долоньку дорослого, свою, в пісочницю.

Запропонувати дитині заплющити очі, покласти долоньку з розставленими пальцями на пісок. Дорослий сипле пісок на будь-який пальчик та просить дитину відгадати на який.

Пісочні хованки

В пісочок заховались іграшки – грають у хованки.

Завдання: знайти іграшки. Можна запропонувати розкопувати повільно або занурити у пісок руки (одну або обидві)

Пісочний вітер

Видувати заглиблення, ямки на поверхні піску за допомогою трубочки для коктейлю.

Набрати пісок у долоню та здувати його.