Наша історія


У кожного дошкільного закладу є своя історія, своя біографія. Наша "Казка" не є винятком. А починалось все так...


1962

 Наказом Жовтневого районного відділу народної освіти №117 від 06.12.1962 року завідувачем призначено Калашнікову Тамару Афанасіївну, яка розпочала приготування дошкільного закладу до прийому вихованців.1963

 13 марта було підписано  зведений  оціночний  акт  на  будівлю  по  вулиці  Жуковського, 66-а.

Дошкільний заклад прийняв 150 вихованців.1978

 Завідувачем дошкільним навчальним закладом призначено Заврагіну Ніну Василівну.1980

 Завдяки коштам тресту "Запоріжсільбуд" завершено будівництво прибудови до основної будівлі закладу. В "Казці" з'явилися ще чотири групи.1982

Розпочали функціонування дві санаторні групи з цілодобовим режимом роботи, до яких зараховували дітей з тубвіражем та тубінфікованих. 1984

Колектив отримав "Свідоцтво про занесення в "Книгу пошани" за високі досягнення в укріпленні навчально-матеріальної бази,  якісну підготоку дітей до навчання в школі та за багаторазові призові місця в смотрах по підготовці до нового навчального року. Педагогічний колектив було нагороджено перехідним Червоним прапором переможця соцзмагань та надовго затрималось в закладі. Зараз його можна побачити в Музеї історії закладу.1987

Колективу була надана честь приймати туристичну групу з Німецької демократичної республіки. За якісну підготовку до зустрічі  колектив було нагороджено Почесною грамотою Жовтневого відділу народної освіти та райкому профспілки працівників освіти.1988

Завідувачем дошкільним закладом призначено Шинкаренко Ларису Пилипівну.1993

Дитячий садок розпочав функціонування як навчальний заклад нового типу - "Дитячий садок мистецтв".2002

Затверджено новий Статут, згідно якого дитячий садок отримав новий статус - Дошкільний навчальний заклад з пріоритетним художньо-естетичним напрямком в розвитку дитини. 2005

Завідувач Шинкаренко Лариса Пилипівна нагороджена нагрудним знаком ім. С. Русової за високий професіоналізм та  досягнення в розвитку дошкільної освіти.2008

За результатами Державної атестаційної експертизи Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 130 "Казка" було атестовано "З відзнакою".  Було відмічено високий професіоналізм педагогів та якість освітніх послуг.2009

 Дошкільний навчальний заклад посів І місце в IV Обласному конкурсі "Імідж дошкільних навчальних закладів" та здобув перемогу в номінації "Дошкільний навчальний заклад - простір інновацій".2010

Дошкільний заклад посів І місце в Обласному конкурсі "Історія дошкільного закладу".2012

Творчий колектив педагогів посів І місце в конкурсі "Дивовижне навкруги" міського екологічного проекту "Екологічний вектор" за розробку "Маленькі туристи".

Діти  6-го року життя групи "Веселка" під керівництвом педагога Панфілової М.В. посіли І місце в міському екологічному проекті "Дивовижне навкруги" за Творчу роботу "Дерево життя", яка виконана в техніці квілінгу.

Педагог Тарасенко О.В. посіла ІІ місце на обласному конкурсі "Стежинки у Всесвіт" за розробку конспекта заняття щодо ознайомлення дошкільників в творами живопису.2013

В квітні заклад приймав участь в міському огляді стану навчально-матеріальної бази з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та отримав високу оцінку членів комісії.

В червні на Всеукраїнській науково-методичній конференції "Сучасні п'ятирічні діти: проблеми і особливості розвитку" в м. Київ вихователь-методист Ляпіна О.О. презентувала систему роботи колективу з питань художньо-естетичного розвитку дітей п'ятирічного віку.

27 вересня на святковому концерті в м. Київ, присвяченому Всеукраїнському Дню дошкілля, виступила з піснею вихованка закладу Притула Марія - переможниця обласного етапу  Всеукраїнського фестивалю "Сузір'я талановитих дошкільнят".2014

Творчий колектив педагогів закладу посвів І місце за розробки, презентовані на міському екологічному проекті "Екологічний вектор".

Педагоги закладу приймали участь в  Міській педагогічній виставці перспективного досвіду. Практичний психолог Кондрашевська А.В. в номінації  "Психологічний супровід"  нагороджена дипломами ІІ та ІІІ ступеня за програми "Дитячий садок від А до Я" (підготовка дітей та батьків до вступу до ДНЗ) та "На порозі шкільного життя" (клуб для батьків майбутніх першокласників).

Педагоги Ткаченко В.О. та Черниш І.О. нагороджені дипломом ІІІ ступеню в номінації "Дидактичне наповнення" за досвід роботи за темою " Розвиток зв'язного мовлення дошкільників засобами творів живопису"

На районній виставці з проектної діяльності педагоги Перепелиця В.Є, Слонська Д.І., практичний психолог Кондрашевська А.В., музкерівник Усенко О.І. та вчитель ЗНЗ № 15 Шульга І.П. посіли перше місце за розробку та реалізацію проекту " Подорож до країни Музики".

В квітні педагоги, вихованці та батьки приєднались до волонтерського руху щодо допомоги воїнам АТО.

21 вересня  започатковане проведення Міжнарожного Дня миру спільно зі студентами Запорізького національного університету.2015

Вихованець групи шостого року життя "Фантазери" Куркін Артем посів ІІІ місце в Межрегіональному фестивалі ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив".

Започатковано проведення фестивалю "Родинне коло - колиска патріотів". Фестиваль був направлений на ознайомлення з історією та культурою українського народу та на залучення батьків до активної участі в навчально-виховному процесі.

Запорізьке міське управління юстиції провело перевірку стану правової освіти в дошкільному закладі. Було зроблено висновок, що в закладі створені всі умови для набуття дітьми правових знань, розвитку навичок їх застосування та формування поваги до права.

Вихователь Береда О.М. та вихователь-методист Ляпіна О.О. посіли ІІ місце у міському етапі "Людина і довкілля" міського проекту "Екологічний вектор".2016

На районному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Тищенко Ксенія посіла І місце, Куракін Артем та Коробка Марія - ІІ місце, Петренко Аліна та Гордієнко Анастасія - ІІІ місце.

На фінальному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Тищенко Ксенія посіла ІІІ місце.

Петренко Аліна посіла ІІІ місце на обласному конкурсі "Перлинки Запорізького краю" в номінації "Спів".

На  районному етапі міського пректу "Екологічний вектор за конкурсною програмою "Природа - це Я" в  номінації "Малюнок" Гришанович Максим та Тищенко Ксенія посіли ІІ місце, Писаренко Анастасія та Малик Олена посіли ІІІ місце.

Вихованці закладу стали переможцями  райнного Місячнику безпеки життєдіяльності:

І місце - Макаренко Іван (3 роки) в номінації "Сірники - не іграшка" та Музичук Ангеліна ( 4 роки) в номінації "Вироби з прикладного матеріалу"

ІІ місце - вихованці групи 6 року життя в номінації "Попередження пожеж та їх гасіння"

Досвід роботи колективу "Родинне коло - колиска патріотів", який представляла вихователь-методист Ляпіна О.О на Міській виставці педагогічних технологій відмічено дипломом ІІІ ступеню в номінації "Сімейно-родинне виховання".

В вересні дошкільний заклад приєднався до проекту ЮНЕСКО "Вчимося жити разом".2017

На фінальному етапі Межрегіонального фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" Єрмолов Оскар посів ІІІ місце.

Колектив дошкільного закладу нагороджено Дипломом VIII Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти - 2017" за активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти.

Завідувачем призначено Ляпіну Олену Олександрівну.

В травні в Міському палаці дитячої творчості на  гала-концерті переможців І-го Міського талант-шоу "Зірочки дошкілля"  виступила  вихованка групи 6-го року життя "Колобок"  Поліна Євсеєва.

В жовтні завершено реконструкцію центрального входу до дошкільного закладу.

З 31 жовтня по 2 листопада педагоги закладу прийняли участь в  Міжнародному  педагогічному  саміті /Запоріжжя-2017  «Дошкільна освіта: соціальний простір  в умовах світової глобалізації».

Партнери саміту: представники Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоровꞌя України, Інституту модернізації змісту освіти; Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Всеукраїнський фонд «Крок за Кроком»; консульства Німеччини, США, Ізраїлю, Італії, Литви, Естонії, Казахстану, Білорусії, Молдови, Іспанії, Франції; керівники місцевого самоврядування; Всеукраїнські галузеві громадські організації; батьківська громадськість.

Відомі вітчизняні науковці та провідні фахівці системи дошкільної освіти міста Запоріжжя організували сучасні інтерактивні локації міжнародного фахового спілкування в ході практичних заходів саміту.

Також педагоги активно долучилися до створення Хартії «Освіта майбутнього» — комплексному підсумковому документі, який окреслить стратегічні підходи розвитку системи дошкільної освіти на основі висновків вітчизняних педагогів-практиків та науковців міжнародного рівня.

Згідно рішення конкурсної комісії загальноміського конкурсу на отримання грантів Запорізького міського голови у галузі дошкільної освіти "Хортицький небокрай" заклад дошкільної освіти отримав грант для реалізації проекту "Book-простір для малечі" у номінації  "Сучасний український дитячий садок" у розмірі 20 тис. гривень. (Розпорядження Запорізького міського голови від 05.12.2017р. №427р. "Про призначення грантів Запорізького міського голови у галузі дошкільної освіти "Хортицький небокрай")2018

Розпочалось впровадження в освітній процес методів «Лялька як персона», «Ранкові зустрічі», технології «Вчимося жити разом», які спрямовані на ефективну реалізацію завдань з формування соціально-комунікативної компетенції дошкільників, розвитку емпатії.

Створено «Міні-музей української народної іграшки»: зібрано колекцію народних іграшок з глини, соломи, дерева, ляльок-мотанок; створені умови для впровадження інноваційної технології «музейна педагогіка» в освітній процес; створено банк конспектів занять по ознайомленню дітей з народною іграшкою.

Дипломами районного етапу «Екологічний вектор» відзначені методична розробка вихователя Перепелиці В.Є. «Сортування та переробка сміття» (освітня робота за технологією «Лепбук») та конспект заняття «Тварини Червоної книги України» вихователя  Батюкової К.В. Розробка Перепелиці В.Є.«Сортування та переробка сміття» - система роботи зі створення інтерактивної тематичної теки – «лепбук» була представлена на другому спеціалізованому міжнародному Запорізькому екологічному форумі (травень 2018).

Колектив закладу дошкільної освіти став активним учасником проекту" Кольорові відра", запропонованого громадською організацією "Європейська ініціатива з метою навчати і мотивувати громаду Запоріжжя розділяти відходи.

Вихованка групи дітей старшого дошкільного віку Зінченко Анжеліка стала переможцем районного етапу ІI Міського талант-шоу «Зірочки дошкілля» та мала  змогу  виступати на сцені міського Палацу дитячої творчості.

Вихованці груп дітей старшого дошкільного віку Кузнєцова Діана, Жураченко Павло, Писаренко Настя посіли ІІ місце на районному етапі міжрегіонального фестивалю  ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив», Жураченко Павло став переможцем районного етапу обласного Фестивалю «Перлинки Запорізького краю». Малюнок Писаренко Анастасії, вихованки групи старшого дошкільного віку, відзначено грамотою за ІІ місто у конкурсі «Наші менші друзі», який проводиться в рамках акції «Чисте місто».

Черниш І.О. взяла участь та здобула ІІ місце на фестивалі-огляді методичних здобутків дошкільних навчальних закладів «Україна – рідний край».2019

За результатами проведення районної виставки дитячої творчості за творами Василя Сухомлинського "Краса землі моєї" серед дітей старшого дошкільного віку  вихованка групи "Дзвіночки" Аня П. здобула І місце за роботу "Як метелик плавав у ставку", а вихованка групи "Веселка" Оля Г. - ІІ місце з роботою "Допитлива сорока".

Вихованки старших груп  "Дзвіночки та "Веселка" як переможці  районного відбіркового етапу Талант-шоу "Сузірря талантів" представляли наш заклад і район на заключному гала-концерті переможців ІІІ-го Міського талант-шоу "Зірочки дошкілля" з  піснею "Дощик, дощик накрапає..."