Наші традиції


Що робить наш заклад відомим та привабливим?

Це -  колектив високопрофесійних, талановитих та небайдужих людей  і, звічайно, наші традиції. Традиційні заходи, які щорічно проводяться в дошкільному закладі, направлені на всебічний розвиток здібностей дитини та залучення батьків до активної участі в освітньому процесі.

Традиційні заходи включають в себе багато напрямків  - патріотичне виховання, формування у дітей навичок здорового способу життя та особистої безпеки, навичок екологічної поведінки, розвиток творчих здібностей.

Запрошуємо Вас ознайомитись з традиційними заходами, які проходять в закладі.


Фото-зона "Я люблю "Казку"

Двічі на рік, на початку та наприкінці навчального року, на території закладу облаштовується фото-зона "Я люблю"Казку". Всі бажаючі можуть зробити там пам'ятні світлини.


Фестиваль фітнесу

У жовтні проходить Фестиваль фітнесу. Діти та педагоги змагаються в майстерності виконувати спортивні вправи під музику. Під час виступу використовуються спортивне знаряддя - обручі, прапорці, м'ячі, різнокольорові стрічки та ін..

Всі учасники Фестивалю нагороджуються грамотами за різними номінаціями та особливим вітамінним дарунком - яблуками.


Декада Дорожнього руху

Наприкінці вересня проходить Декада Дорожнього руху. З дітьми проводять тематичні заняття, дидактичні та рухливі ігри, моделювання ситуацій на дорозі, тематичні екскурсії, читання творів про Правила дорожнього руху, Свято Осені

В жовтні проходять тематичні заняття "Барви Осені". До дітей приходить казкова Осінь і разом з нею вони співають пісні та читають вірші про осінь, грають в музичні ігри та танцюють. А наприкінці отримують смачні дарунки від Осені - яблука та груші.


Пошта Діда Мороза

В грудні,  напередодні Новорічних свят, відкривається пошта Діда Мороза - в фойє біля музичної зали встановлюється поштова скриня. Діти за допомогою батьків можуть написати листа до Діда Мороза та самостійно вкинути його в скриню.

 


Фото-зона "Сніговик"

Напередодні Новорічних свят в фойє біля центрального входу в заклад розпочинає роботу фото-зона "Сніговик". Кожен бажаючий може відчути себе у зимовій казці, перетворитись на сніговичка та зробити цікаві фото.


Зустрічі з мистецтвом

Впродовж року проходять зустрічі дітей з представниками Запорізького обласного художнього музею. Вихованці дізнаються про жанри живопису, відомих художників, традиційну українську народну творчість - іграшки, вишиванки, росписи.


Новорічна іграшка моєї сім'ї

Прикрашання дитячого закладу до Нового року - відповідальна і цікава справа. Кожна група прикрашає свою ялинку іграшками, які втілюють героїв обраної української народної казки. 

Діти разом з батьками виготовляють прикраси з різноманітних матеріалів - паперу, ниток, тканини, соломи та ін.


Українські вечорниці

 В січні проходить інтерактивне свято "Вечорниці", під час якого діти знайомиляться з народними українськими традиціями та обрядами, які супроводжували свята зимового циклу - Різдво, свято Василя та Маланки.

Педагоги та діти старших груп одягають національні костюми, заходять в кожну групу та співають різдвяні пісні, колядки та щедрівки. 


На гостини до бібліотеки

Декілька раз на рік діти старшого дошкільного віку відвідують Запорізьку міську центральну бібліотеку для дітей. Працівники бібліотеки готують для дітей цікавий та пізнавальний матеріал з історії України та знайомлять з новинками дитячої літератури.


Творчий проект "Зимове віконце"

Напередодні Новорічних свят діти та педагоги прикрашають вікна груп візерунками та поробками на зимову тематику. Батьки також беруть участь в проекті та разом з дітьми виготовляють прикраси вдома.

 

 


Межрегіональний фестиваль ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив"

В лютому діти 6-го року життя беруть участь у фестивалі ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив". Діти представляють розповідь про себе та виконують конкурсні завдання щодо вміння правильно та красиво говорити.Декада Українського мовлення

На початку березня проходить Декада українського мовлення, присвячена Шевченківським дням. в ході декади проходить багато заходів, направлених на ознайомлення з біографією та творами українського письменника, культурою та звичаями українського народу.


Театральний фестиваль

В березні діти та педагоги  груп презентують свої театральні постановки. Кожна група готує  театральну виставу за мотивами казок та оповідань. Вихованці мають змогу продемонструвати свої  здібності в актерскій майстерності, співах, танцях, а також побути в ролі глядачів.


Тиждень екологічних знань

В квітні проходить Тиждень екологічних знань. Діти  більше  дізнаються про екологічну ситуацію в Україні. Вчаться допомогати природі та запобігати її забрудненню. В ході Тижня проходять тематичні заняття, різноманітні ігри, спостереження, читання літературних творів екологічного спрямування.Спортивні змагання

В жовтні проходять спортивні змагання "Перші кроки" для старших дошкільників.

В квітні проходить спортивна зустріч "Веселі старти" між першокласниками ЗЗШ № 15 та випускниками старших груп дошкільного закладу.Знайомимось зі школою

Впродовж року старші дошкільники знайомляться зі шкільним життям за допомогою педагогів та учнів ЗЗШ № 15. Діти ходять на екскурсії до школи, відвідують шкільні святкові заходи та приймають участь у спільних спортивних змаганнях.Вшанування пам'яті захисників Вітчизни

 Напередодні  Дня захисника України та Дня Перемоги  старші дошкільники вшановують пам'ять полеглих воїнів  покладанням квітів до пам'ятника "Воїнам-визволителям".